Yavru Kediler İçin Ne Tür Kedi Kumları Tercih Edilmeli ?

Yavru kedileri bünyeleri yetişkin bir kediye göre daha hassastır. Buna bağlı olarak biraz daha kedinizle ilgili seçtiğiniz ürünler konusunda dikkatli olmalısınız. Yavru bir kedinin alışkanlıklarını siz belirlersiniz. Bu evre de hangi ürünleri seçip nasıl bir şekilde kullanmaya alıştırırsanız yetişkin bir kedi olduktan sonra da aynı şekilde devam edecektir. Yavru kediler için kum seçimi yaparken özellikle, doğal olmasına, hijyenik olmasına, tane yapısına dikkat edilmelidir. Özellikle yavru kedilerin bağışıklık sistemi daha zayıf olduğu için kum seçiminde bu özellikler çok önemlidir. Bu özellikleri biraz daha detaylı inceleyelim.

    1. Doğal kumlar, hem kedinizin sağlığını tehdit etmez hem de temizliği daha basit olduğu için size kolaylık sağlar.
    2. Kumun Hijyenik olması, bağışıklık sistemi henüz gelişmemiş olan kediniz için önemlidir. Bununla birlikte kumu temizleme sıklığınız da aynı derece de önemlidir. Pis bir kumda mikrop kapması kaçınılmazdır.
  1. İnce taneli kumlar tercih etmelisiniz ve tercih ettiğiniz kumların içinde herhangi bir başka madde olmamalı patilerine ciddi zararlar verip yaralara sebep olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*