Yavru Kediler İçin Ne Tür Kedi Kumları Tercih Edilmeli ?

Yavru kedileri bünyeleri yetişkin bir kediye göre daha hassastır. Buna bağlı olarak biraz daha kedinizle ilgili seçtiğiniz ürünler konusunda dikkatli olmalısınız. Yavru bir kedinin alışkanlıklarını siz belirlersiniz. Bu evre de hangi ürünleri seçip nasıl bir şekilde kullanmaya alıştırırsanız yetişkin bir kedi olduktan sonra da aynı şekilde devam edecektir. Yavru kediler için kum seçimi yaparken özellikle doğal olmasına, hijyenik olmasına, tane yapısına dikkat edilmelidir. Yavru kedilerin bağışıklık sistemi daha zayıf olduğu için kum seçiminde bu özellikler son derece önemlidir. “Yavru kediler için ne tür kedi kumları tercih edilmeli?” sorunuzu yanıtlıyoruz. Kedi sağlığını koruyan ve çevre dostu en iyi kedi kumu çeşitleri sizlerle!

  1. Doğal kedi kumu, hem kedinizin sağlığını tehdit etmez hem de temizliği daha basit olduğu için size kolaylık sağlar. Yavru kediniz için birbirinden farklı kedi kumu çeşitlerini detaylı bir şekilde incelemeyi unutmayın.

  2. Kumun Hijyenik olması, bağışıklık sistemi henüz gelişmemiş olan kediniz için önemlidir. Bununla birlikte kedi kumu temizleme sıklığınız da aynı derece de önemlidir. Pis bir kumda mikrop kapması kaçınılmaz olacaktır.

  3. Yavru kediler için ince taneli kedi kumu tercih edilmesi daha doğru bir karar olacaktır. Tercih ettiğiniz kumların içinde herhangi bir kimyasal maddenin bulunması kedinizin patilerine ciddi zararlar verip yaralara sebep olabilmektedir. Yavru kedinizin daha sağlıklı bir tuvalet eğitimi kazanması için Pisi Pisi ince taneli kedi kumu kullanabilirsiniz.

  4. Yavru kediniz için seçeceğiniz kumun her daim kaliteli, hijyenik ve emiş gücü yüksek olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Kediniz için her daim kaliteli kedi kumu kullanmanız hem küçük dostunuzun sağlığı hemde ebeveynlerin sağlığı açısından oldukça önemlidir.

  5. Henüz gelişim aşamasında olan yavru kediler, kemik yapısının sertleşmemiş olmasından dolayı yumuşak bir dokuya sahiptir. Özellikle patilerindeki hassaslık, iri ve sert taneli kedi kumu kullanımlarında ciddi tahribata uğrayabilmektedir. Bu nedenle kedinizin ayak sağlığının korunması için ince ve kimyasal içermeyen doğal kedi kumu kullanmaya özen göstermeniz gerekmektedir.

  6. Yavru kediler tıpkı bir bebek gibi ağızlarıyla yeni şeyler öğrenme ve araştırma eğilimindedir. Bu durum yavru kediler için güvenilir kedi kumu tercih etmenizi gerektirmektedir. Toksin veya tehlikeli maddelerden kolaylıkla etkilenebilen yavru kediler, sert kimyasal içeriğine sahip ağır kokulu kumlar verilmemelidir.

  7. Kimse kirli bir tuvaleti kullanmak istemez ve kediler de farklı değildir! Kedinizin her daim sağlıklı ve pozitif kalması için düzenli olarak kedi kumu bakımının gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu yetişkin kediler için 2-3 gün olarak önerilse de yavru kediler için günlük bakım son derece önemlidir.

  8. Yavru kediniz için kullandığınız kedi kumu, her daim temiz ve hijyenik olmalıdır. İdrar ve dışkı kokusunu emen, temiz kokulu kedi kumu kullanmamanız durumunda kediniz başka alanlara tuvaletini yapmaya başlayacaktır. Tuvalet alışkanlığı bozulan kediler hem kendi sağlığı hemde ebeveynlerin sağlığını büyük ölçüde tehlikeye atmaktadır.

Yavru Kediler İçin Ne Tür Kedi Kumları Tercih Edilmeli ?” te bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir