En Kaliteli Kedi Kumu Markaları ve Çeşitleri

Yeni bir yazıyla herkese merhaba! Siz değerli kedi severler ve kedi sahiplerine bu yazımda piyasada satışa sunulan en kaliteli ve en hesaplı kedi kumu markalarından bahsedeceğim. Sizlerinde bildiği gibi kedi kumu piyasasında birbirinden farklı marka, çeşit ve ürün bulunuyor. Doğal olarak kum almaya gittiğimizde bu çeşitlilik karşısında kafalarınız biraz olsun karışabilir. Öncelikle kediniz için doğru kedi kumu seçimine dikkat etmeniz gerekmektedir. Peki buna nasıl karar vereceksiniz?

Kum alırken dikkat etmeniz gereken şeylerden ilki, kumun içeriğinde kedinizin sağlığını tehdit edici bir etken olmaması ve temizlik konusunda size kolaylık sağlaması olacaktır.  Farklı farklı hammaddelerden üretilen kedi kumlarının doğal ve hijyenik olmasına dikkat etmeniz bu konuda en önemli koşul olacaktır. Her daim kedi sağlığını destekleyen en kaliteli kedi kumu markalarını sıraladık. Hem kaliteli hem zararsız en iyi 6 kedi kumu markası sizlerle!

1. Sanicat Kalın Taneli Kedi Kumu

Bu kum, sıvıyı ve kokuyu anında emer. Kalın taneli olduğu için ince taneli bir kuma göre daha fazla sıvı emme özelliğine sahiptir. Sanicat kalın taneli kedi kumu, doğal bentonit madeninden meydana gelmiştir. Fırınlanmış bir kum olduğundan hijyeniktir, bakteri ve mikrop barındırmaz. Hiçbir katkı maddesi içermez. Detaylı bilgi için Organik Kedi Kumu ürünlerine göz atabilirsiniz.

Ucuza Satın AL


2. Sanicat Hızlı Topaklaşan Kedi Kumu

Biliyorsunuz ki bentonit doğal bir maden ve adında da gördüğümüz gibi bu markanın bu ürünü %100 doğaldır. Çabuk topaklaşma özelliği olduğu için kolay temizlersiniz. İçeriğinde hiçbir kimyasal katlı maddesi olmadığı için kedinizin sağlığını tehdit etmez. Detaylı bilgi için Bentonit Kedi Kumu ürünlerine bakabilirsiniz.

Ucuza Satın AL


3. Ever Clean Topaklaşan Kedi Kumu

Aslında bu markanın her ürünü kullanışlı ve güzel bir içeriğe sahip. Güçlü topaklaşma özelliği olan bu çeşidi ise sıvıyı hemen emiyor ve topaklaşıyor. İçeriğinde herhangi bir kimyasal bulundurmuyor. Detaylı bilgi için Ever Clean Kedi Kumu ürünlerine göz atabilirsiniz.

Ucuza Satın AL


4. Pisi Pisi Sabunlu Kedi Kumu

Doğal bir içerikten yani %100 bentonit madeninden yapılmıştır. Özellikle Pisi Pisi markasının bu ürünü yüksek sıvı emme özelliğine sahiptir. Öte yandan sabunlu kokuya sahip bu kedi kumu, kötü kokuların evinizde yayılmasını engelleyerek hoş bir sabun kokusu yaymaktadır. Kedinizin patilerine yapışmaz ve toz çıkarmaz. Zaten içeriğinden de anladığımız gibi doğaldır ve herhangi bir kimyasal içermez. Detaylı bilgi için Pisi Pisi Kedi Kumu ürünlerine göz atabilirsiniz.

Ucuza Satın AL


5. Ever Clean Kristal Kedi Kumu

Silika kumların özelliği zaten kolay temizlenmeleridir. Bu markanın bu ürününde, kristal kum taneciklerinin sıvıyı içine çekerek hapsetmesi, koku oluşumunu engellemektedir. Uzun süre dayanıklılığı ve koku barındırmaması sebebiyle en çok tercih edilen çeşitlerden bir tanesidir. Detaylı bilgi için Ever Clean Kedi Kumu ürünlerine göz atabilirsiniz.

Ucuza Satın AL


6. Pisi Pisi Kedi Kumu

Eczacıbaşı bünyesinde üretilen Pisi Pisi kedi kumu, kaliteli içeriği ve kolay temizlenebilir yapısyla en çok tercih edilen kum markaları arasında yer almaktadır. İnce taneli, kalın taneli, sabun kokulu ince ve kalın taneli çeşitleriyle hizmet vermekte olan marka, Türkiye’nin en çok tercih edilen kedi ürünleri arasında yer almaktadır. Detaylı bilgi için Pisi Pisi Kedi Kumu ürünlerine göz atabilirsiniz.

Ucuza Satın AL

Önerilen İçerik: Kedi Kumu Çeşitleri Nelerdir?

  1. Eda Elmacık diyor ki:

    Elinize emeğinize sağlık. Harika bir içerik olmuş. Artık yavru kedim için kaliteli kedi kumu markaları konusunda bir fikrim var. Sanırsam ilk etapta sizlerinde önerdiği gibi Sanicat alacağım. Teşekkürler admin

  2. Bekir diyor ki:

    2 kedim var 2 yıldır ever clean marka kullanıyorum, koku ve toz yapmıyor,biraz pahalı bir kedi kumu ama bence en iyi kedi kumu.5 ay önce petzzshop.com sitesini keşfettim.Hem çok uygun hemde hızlı teslimatları var tavsiye edebilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir