En Kaliteli Kedi Kumu Markaları Hangileri ?

Kedi kumu piyasasında çok marka, çok çeşit ve çok ürün bulunmaktadır. Doğal olarak kum almaya gittiğimizde bu çeşitlilik karşısında kafalarınız biraz olsun karışabilir. Kum alırken dikkat edeceğiniz şeylerden bir tanesi de, kumun içeriğinde kedinizin sağlığını tehdit edici bir etken olmaması ve temizlik konusunda size kolaylık sağlamasıdır.  Farklı farklı hammaddelerden üretilen kedi kumlarının doğal ve hijyenik olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Her daim kedi sağlığını destekleyen en kaliteli kedi kumu markalarını sıraladık. Hem kaliteli hem zararsız en iyi 6 kedi kumu markası sizlerle!

1. Akkum Kalın Taneli Kedi Kumu

Bu kum, sıvıyı ve kokuyu anında emer. Kalın taneli olduğu için ince taneli bir kuma göre daha fazla sıvı emme özelliğine sahiptir. Akkum kalın taneli kedi kumu, doğal bentonitmadeninden meydana gelmiştir. Fırınlanmış bir kum olduğundan hijyeniktir, bakteri ve mikrop barındırmaz. Hiçbir katkı maddesi içermez. Detaylı bilgi için Organik Kedi Kumu ürünlerine göz atabilirsiniz.

2. Mırmır Bentonit Kedi Kumu

Biliyorsunuz ki bentonit doğal bir maden ve adında da gördüğümüz gibi bu markanın bu ürünü %100 doğaldır. Çabuk topaklaşma özelliği olduğu için kolay temizlersiniz. İçeriğinde hiçbir kimyasal katlı maddesi olmadığı için kedinizin sağlığını tehdit etmez. Detaylı bilgi için Bentonit Kedi Kumu ürünlerine bakabilirsiniz.

3. Ever Clean Topaklaşan Kedi Kumu

Aslında bu markanın her ürünü kullanışlı ve güzel bir içeriğe sahip. Güçlü topaklaşma özelliği olan bu çeşidi ise sıvıyı hemen emiyor ve topaklaşıyor. İçeriğinde herhangi bir kimyasal bulundurmuyor. Detaylı bilgi için Ever Clean Kedi Kumu ürünlerine göz atabilirsiniz.

4. Pati Cat Doğal Çam Ağacı Kedi Kumu

Doğal bir içerikten yani %100 çam ağacından yapılmıştır. Özellikle Pati Cat markasının  bu ürünü yüksek sıvı emme özelliğine sahiptir. Kedinizin patilerine yapışmaz ve toz çıkarmaz. Zaten içeriğinden de anladığımız gibi doğaldır ve herhangi bir kimyasal içermez. Detaylı bilgi için Pati Cat Kedi Kumu ürünlerine göz atabilirsiniz.

5. Petline Silika Kedi Kumu

Silika kumların özelliği zaten kolay temizlenmeleridir. Bu markanın bu ürününde, kristal kum taneciklerinin sıvıyı içine çekerek hapsetmesi, koku oluşumunu engellemektedir. Uzun süre dayanıklılığı ve koku barındırmaması sebebiyle en çok tercih edilen çeşitlerden bir tanesidir. Detaylı bilgi için Peline Kedi Kumu ürünlerine göz atabilirsiniz.

6. Pisi Pisi Kedi Kumu
Eczacıbaşı bünyesinde üretilen Pisi Pisi kedi kumu, kaliteli içeriği ve kolay temizlenebilir yapısyla en çok tercih edilen kum markaları arasında yer almaktadır. İnce taneli, kalın taneli, sabun kokulu ince ve kalın taneli çeşitleriyle hizmet vermekte olan marka, Türkiye’nin en çok tercih edilen kedi ürünleri arasında yer almaktadır. Detaylı bilgi için Pisi Pisi Kedi Kumu ürünlerine göz atabilirsiniz.

One thought on “En Kaliteli Kedi Kumu Markaları Hangileri ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*