Kedi Kumunun İnce ya da Kalın Taneli Olması Fark Eder mi ?

Kedilerimiz oyun oynamayı çok seven hayvanlar. Tırmalamak, dişlemek, eşelemek gibi şeyler olduğu zaman bayılıyorlar yapmaya. Tabii kumları içinde aynı şey söz konusudur. Bazen isteyerek bazen istemeden de olsa kumları dağıtıyorlar. Size bu dağınıklıkla ilgili yardımcı olmak istedik.

Kumunuzu ince taneli mi, kalın taneli mi seçmelisiniz ?

Kedi Kumunun İnce ya da Kalın Taneli Olması Fark Eder mi ?
Kedi Kumunun İnce ya da Kalın Taneli Olması Fark Eder mi ?

Seçtiğiniz kum ince tanelide olsa kalın tanelide olsa hangi madenden yapıldığı önemlidir. İnce taneli kumlar eğer bentonit madeninden yapıldıysa yüksek bir emiş gücü vardır ve hemen topaklanırlar.

Bu kumda tek sorununuz kedinizin patisine yapışan ve evinize dağılan kumlardır onun dışında temizlemesi kolay olduğu için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Eğer ince formdaki kumunuz diğer madenlerden yapıldıysa emme gücü zayıf olduğu için topaklanma olmaz ve temizlemeniz zorlaşır.
Kalın taneli kumlar içinde aynı şeyler geçerlidir. Kalın taneli kumun ince taneli kuma göre tek avantajı kumlar patilere yapışmazlar ve patilerin arasına girmezler yani evinize dağılmazlar. Bu durum alacağınız kum markasına göre de değişkenlik gösterebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*