Çağlar boyunca insanlar evcil hayvanlarla beraber yaşamaktan çekinmemiştir. Evcil hayvanlar düşünce bazlı şahsiyet temellerinden yoksun olsalar da içgüdüsel olarak bize yakın oldukları için empati kurmak kolaydır. Ve pek tabi en evrensel duygu olan sevgiye ve ilgiye bizim kadar aç oldukları için onlarla beraber aile temelli bir yaşantı kurmak bize zor gelmez. Özellikle çağımızda bahçeli müstakil evlerin azalması ile apartmanlara hapsolan insanlar halen evcil hayvan beslemekten vazgeçmiş değillerdir. Çünkü özenli bakım, gereken malzemelerle birlikte onlarla beraber yaşamak insanlarla yaşamak kadar disiplinli ve güvenli olabilir. kedikumu.org olarak bu gerçeklerin ışığında, hem kâr etmek hem de karımızı sokakta kalan evcil hayvanlar ile paylaşmak için biz bu yola çıktık. Türkiye evcil hayvan pazarını uzun süreler inceleyerek sektörde gerekli olan bütün detayları firmamızın vizyonuna işledik. Nihayet sitemizi tamamladığımızda ise tamamen müşteri memnuniyeti odaklı olarak ticaret yapmaya başladık. Çünkü yaptığımız iş tamamen canlılar ile ilgili. Evcil hayvanların talep etme gibi bir mefhumu olmadığını bildiğimiz için onlara en iyi markaların taze ürünlerini hazırladık.

Biz pet shop ürünlerini satarken müşterilerimizi iki odaklı bir bakış açısında görürüz. Çünkü evcil hayvanların ihtiyaçları tamamen sahipleri ekseninde karşılanır. Bu sebeple biz de markalarımızı tür, cins, yaş, yaşam şartlarına göre kategorilendirerek, evcil hayvan sahiplerinin nereye yönlenmesi gerektiği konusunda rehberlik etmekteyiz. Evde yaşayan bir kedi için kedikumu.org’da evde yaşayan kedilere özel mamalar bulabilirsiniz. Obez ve hareketsiz bir köpek için yine kedikumu.org’da yağ oranı düşürülmüş diet besinler bulabilirsiniz. Veyahut onlar için kıyafetler, zaman ayarlı mama kapları gibi daha birçok pet malzemesini kolaylıkla sitemizin filtrelerinde bulabilirsiniz. Az önce bahsettiğimiz 2 odaklı müşteri anlayışımızı biraz daha açalım.

Müşteri-Evcil Hayvan:
Bizim asıl müşterimiz evcil kediler, köpekler, kuşlar, hamsterlar ve daha birçok hayvandır. Satış anlayışımızı onların ihtiyaçlarına göre şekillendirir ve evcil hayvanlar konusunda kapsamlı bilgiye sahip olan çalışanlarımız ile sahiplerine danışarak tamamen onların ihtiyaçlarını belirleriz.

Müşteri-İnsan:
Evcil hayvan sahipleri bizim ikinci kategori müşterimizdir. Gönderdiğimiz ürünlerin tazeliğini ve kalitesini hayvan sahipleri kontrol eder ve asıl müşteri odağımıza ürünlerimizi sunar.

Evcil Hayvan Müşteri Temsilcilerimiz
Kedikumu.org’da ki müşteri temsilcilerimiz mama ve pet ürünleri konusunda tecrübe sahibi kişilerdir. Onlara genel evcil hayvan ürünlerinin niteliği hakkında soru sorduğunuz da size kolaylıkla cevap vereceklerdir. Hatta hangi mamaları kullanmanız konusunda soru-cevap yöntemi ile evcil hayvanınızın ihtiyacı olan mamaya sizi yönlendirecektir. Eğer ki uzmanlarımız genel sağlık sorunlarına işaret eden herhangi bir ibare ile karşılaşırsa sizleri veteriner hekimlere gitmek konusunda uyaracaktır.

Müşteri Hakları
Müşteri hakları bizim size verdiğimiz haklar değil, evrensel internet ticaret ahlakına uygun olan ve firma olarak ta geliştirdiğimiz imkanlarınızdır. Müşteri mağduriyeti konusunda oldukça nezaket sahibiyiz. Bize mail veya telefon ile ulaştığınızda doğrudan çözüm odaklı bir şekilde probleme değinerek en makul şekilde çözerek ancak sizi memnun ettikten sonra görüşmeyi sonlandırırız.
Evet, kedikumu.org uzun yıfllar evcil hayvanlara ve sahiplerine hizmet edecek şekilde vizyonunu planlayan bir firmadır. Bizim ana vizyonumuz, evcil hayvanlara hizmet etmektir.